SK Fotbal Hranice
[CNW:Counter]

Proběhl SVT Cup starších přípravek

V sobotu 5. listopadu zahájila starší přípravka A SK Harnice halovou sezónu 2005-2006, již třetím ročníkem SVT Cupu v hale SOU Hranice. Pořádajícím rodičům se podařilo zajistit účast špičkových soupeřů z celé Moravy, což se také odrazilo ve skvělé sportovní podívané.
Domácí oddíl postavil hned dva výběry, které svým výkonem v samotném turnaji dokázaly nejen vyrovnanost kádru, ale také vysokou kvalitu tohoto ročníku fotbalistů SK Hranice.
Jako tradičně při prvním utkání předvedl A tým nejslabší výkon dne a podlehl Drnovicím, když nejvíce musí mrzet tři neproměněné tutovky za stavu 1:1. Mužstvo Juřinky jsme museli při myšlenkách na finálovou skupinu porazit, což se také podařilo, ale dvě zbytečné branky v naší síti znamenaly povinnost zvítězit nad sebevědomým Baníkem Ostrava. Tento úkol chlapci splnili svým nejlepším výkonem na turnaji a postoupili z druhého místa do bojů o čelní příčky.
B tým se uvedl nešťastnou prohrou s 1.Valašským FC, když o výsledku rozhodly tři branky v rozmezí dvou minut. FC Hlučín byl sice nad naše síly, ale jedinou branku domácích vstřelil přes celé hřiště brankář M. Chovanec. S SFC Opavou naši kluci příkladně zabojovali a po hattricku T. Kelara získali cenné vítězství. Ve skupině o páté až osmé místo jsme postoupili na pokutové kopy přes TJ Juřinka a následně skončili na šestém místě po souboji s Baníkem Ostrava.
V semifinále narazil náš první výběr na vítěze druhé skupiny 1.Valašský FC. Po zodpovědné obranné hře a dvou brankách Z. Stryka jsme společně s FK Drnovice postoupili do finále. Poslední utkání turnaje bylo velice napínavé až do posledního hvizdu rozhodčího Částečky a stejně jako druhé semifinále musely rozhodnout až kopy z pokutové značky. Podruhé v řadě byli šťastnější chlapci z Drnovic a odvezli si pohár pro vítěze.
Obě naše mužstva si zaslouží pochvalu za předvedený výkon, B tým navíc za obrovskou bojovnost ve všech utkáních a A mužstvo za zlepšenou obrannou činnost ve vyřazovacích utkáních, která nám vynesla primát týmu s nejméně obdrženými brankami.
Při vyhlašování nejlepších hráčů, které hodnotili trenéři zúčastněných mužstev, jsme si odnesli cenu sympatie, kterou získal Zdenek Stryk. Poháry pro nejlepší jednotlivce pak Lukáš Buchvaldek (FC Hlučín) jako hráč, Šimon Vrána (FK Drnovice) jako brankář a střelec turnaje Dominik Špavelko (Baník Ostrava) s 10 brankami. Za nejlepší hráče v domácích mužstvech pak trenéři určili Davida Zezulku a Dominika Zbruže.

Výsledky SK Hranice:
SK Hranice A - FK Drnovice 1:3
SK Hranice A - TJ Juřinka 6:2
SK Hranice A - Baník Ostrava 5:1

SK Hranice B - 1.Valašský FC 0:3
SK Hranice B - FC Hlučín 1:5
SK Hranice B - SFC Opava 3:2

o 5.-8.místo: SK Hranice B - TJ Juřinka 3:2 (PK)
o 5.místo: SK Hranice B - Baník Ostrava 2:7

semifinále: SK Hranice A - 1.Valašský FC 2:0
finále: SK Hranice A - FK Drnovice 0:1 (PK)

Sestava a střelci branek:
SK Hranice A: Marek - Zezulka 3, Žingor, Stryk 4, Holoubek 5, Nehyba, Šnejdrla 1, Šumšal 1, Siegel, Matějíček.
SK Hranice B: Chovanec 1, Zbruž, Lesák 1, Frydrych 2, Šerý 1, Molnár, Šprencl, Kelar 3, Spurný.

Výsledky play-off:
o 5.-8.místo
Baník Ostrava - SFC Opava 8 : 1
SK Hranice B - TJ Juřinka 3 : 2 (PK)
o 7.místo
SFC Opava - TJ Juřinka 2 : 0
o 5.místo
SK Hranice B - Baník Ostrava 2 : 7
semifinále
SK Hranice A - 1.Valašský FC 2 : 0
FC Hlučín - FK Drnovice 5 : 6 (PK)
o 3.místo
1.Valašský FC - FC Hlučín 3 : 1
finále
FK Drnovice - SK Hranice A 1 : 0 (PK)
(rž)
provozovatel :: Moravská mediální
webmaster :: Radek Balko