SK Fotbal Hranice
[CNW:Counter]

První tým čekají razantní změny

Po několika letech poměrně úspěšného působení v MSFL jsme se ocitli po polovině sezóny na samém chvostu tabulky, když od posledního místa je dělí pouhý bod a navíc v posledním zápase prohráli po tristním výkonu s poslední Bystřicí na domácím trávníku. Příznivce této stále nejoblíbenější kolektivní hry takový stav pochopitelně netěší a ptají se, kde jsou příčiny a jaká opatření výbor oddílu kopané učiní do zahájení jarní části soutěže, ve které půjde jen o holé odvrácení sestupu do divize.
Požádali jsme proto muže nejpovolanějšího, předsedu oddílu kopané, pana Ivana Kuchaře o odpověď na několik otázek.
Jak hodnotíte umístění mužstva po podzimu?
Stejně, jako všichni, kteří v Hranicích na fotbal chodí a dívají se na to, jak ztrácíme body na domácím hřišti s výkonnostně stejnými, nebo i slabšími soupeři protože hráči, kterým jsme dali důvěru, v mnoha případech zklamali a nedali do boje o body všechno, čeho jsou schopni, především však bojovnost a fotbalovou invenci. Doplatili jsme na špatnou a málo nápaditou hru dopředu a zejména útočníci a někteří záložníci, kteří měli v popisu práce útočení, zklamali. Přesto ale můžeme stavět na poměrně solidní hře našich obránců a zkušenosti některých dalších hráčů. Když jsme přebíral funkci předsedy oddílu kopané, myslel jsem, že bude nejlepším řešením dát příležitost mladým hráčům, kteří obvykle do mužstva přinášejí právě bojovnost a zvyšují v mužstvu zdravou konkurenci Bohužel se tak nestalo,
většinou o své místo v sestavě nebojovali. Jedním z důvodů také byl poměrně úzký hráčský kádr.
Jaké se připravují v mužstvu změny?
Je jasné, že mužstvo potřebuje takového hráče, který by ho dovedl stmelit, dát hře řád a myšlenku. Pracujeme na doplnění mužstva asi o pět nových, lépe řečeno staronových hráčů, kteří by dovedli tyto představy naplnit. Není už jistě tajemstvím, že jedním z nich by měl být Petr Hupka, ostatní jména jsou zatím v jednání. Pokud budeme úspěšní, a já věřím, že ano, pak by měl být herní projev týmu zcela odlišný. Jména hráčů, se kterými už nepočítáme uvádět nebudu, protože někteří z nich mají ještě fotbalový život před sebou.
Jak výbor hodnotí činnost trenérů?
S trenérskou dvojicí jsme se rozloučili a jsme ve stadiu hledání nové. Nedomnívám se ale, že právě trenéři by byli těmi hlavními viníky současného stavu. Hráli totiž s tím, co měli k dispozici a s hráči, které výbor do klubu přivedl. Jiná otázka ale je stav trénovanosti mužstva a stanovení taktiky na jednotlivé zápasy. Přesto i jim je za práci pro klub namístě poděkovat.
Jaká je ekonomická situace klubu?
Náš generální sponzor LG.Philips Displays. nám zabezpečuje podstatnou část našeho celoročního rozpočtu, část nám zajišťují další hraničtí sponzoři a další zdroje získáváme z vlastní činnosti. Všem, kteří nám tímto způsobem pomáhají, bych chtěl poděkovat. V současné době pracuji v Praze a podařilo se mi zde získat příslib spolupráce od některých zdejších podnikatelů, takže se mohu domnívat, že klub bude po této stránce solidně zabezpečen.
Uvažujete o opětné zřízení B mužstva?
Vím, že jeho zrušení před několika lety nebylo právě nejšťastnějším řešením, ale v současné době to není na programu dne. Jednání s okolními kluby jsou neúspěšná a začínat od základní třídy je zdlouhavé a nevím, zda bychom pro to měli hráče, kteří by byli ochotni hrát.
Je tedy záchrana v MSFL podle Vás reálná?
Ani v tom nejhorším snu si nepřipouštím možnost sestupu a chci spolu s ostatními členy výboru učinit vše pro záchranu. Je před námi 15 jarních mistrovských zápasů a ve hře 45 bodů. Věřím, že jich získáme potřebný počet k záchraně.
Závěrem bych chtěl všem našim příznivcům popřát příjemné vánoční svátky a hodně zdraví a úspěchů v roce 2006.
(HP)
provozovatel :: Moravská mediální
webmaster :: Radek Balko