SK Fotbal Hranice
[CNW:Counter]

Muži to se záchranou myslí vážně

Fotbal se dá v současné době hrát pouze tam, kde mají umělý povrch a to je právě případ Starého Města, kde se odehrálo jedno z mála úvodních utkání zahajovacího kola jarní části MSFL. Právě tam ve větrném nedělním odpoledni nastoupili hraničtí fotbalisté, aby zahájili patnáctizápasovou pouť za záchranou v soutěži.

1.FC Slovácko B – SK Hranice
0 : 1 (0 : 0)


Branka: 55. Pekný.
ŽK: 0 – Michálek, Pekný. Rozhodčí: Teplý – Černý, Adámková. Delegát: Prokeš Diváků: 60.
Sestava Hranic: Štěpán - Žmolík, Jašíček, Richter, Michálek – Málek (90. J. Kuchař), Machač, Anastazovský, Dragon - Stryk (72. Trupl), Pekný (86. Navrátil)

Trenét Horváth poslal do zápasu sestavu, která mu vykrystalizovala z přípravných zápasů, tedy v obraně se dvěma sloupy - Richterem a Jašíčkem, v záloze s pracovitým Machačem a na hrot útoku poslal Pekného, který na tomto postu podával v posledních zápasech slušné výkony. Rozhodující však bylo, že své hráče ještě navíc vyzbrojil obětavostí a bojovným duchem a to se ukázalo jako rozhodující předpoklad možného úspěchu.
Prvních 20 minut byli domácí, posíleni Kowalíkem a Filipským z A mužstva, aktivnější a rychlejší a dostali hranické pod poměrně silný tlak, ale do nebezpečné blízkosti branky se dostali až koncem první půlhodiny po úniku z pravé strany, ale brankář Štěpán tvrdou ránu zblízka bravurně zneškodnil. Zřejmě mu tento zákrok posílil sebevědomí natolik, že v průběhu zápasu vychytal několik dalších tutovek domácích a byl pravděpodobně nejlepším hráčem na hřišti. Postupem času se hra vyrovnávala, do útočných akcí se dostávali i hosté, ale až na jednu vyjímku, kdy na centr zprava Stryk ani Pekný jen o kousek nedosáhli, končili před pokutovým územím Slovácka.
Po změně stran se hrála poměrně vyrovnaná kopaná i když akce domácích byly více ucelené a nebezpečnější, ale velkou překážkou jim byla hranická obrana a již zmíněný Štěpán v brance. Velký šok zažili domácí, v 55. minutě. Obránce zahrál malou domů, jejich brankář tudíž nemohl hrát rukama, tak se snažil udělat kličku hbitému Peknému. Ten mu ale míč vypíchnul a pohodlně ho dopravil do prázdné branky. S přibývajícím časem se domácí vybičovali k závěrečnému náporu, který hraničtí fotbalisté chytrou hrou a vynikajícími zákroky Štěpána v brance eliminovali.
Zápas se hrál za silného a velmi studeného větru na umělé trávě skoro bez diváků a odpovědní činitelé fotbalového svazu by si měli položit otázku, pro koho se vlastně fotbal hraje. Další, v pořadí 17. kolo, ve kterém se v sobotu měla v Hranicích představit Lipová je kvůli špatným klimatickým podmínkám odloženo na 26. dubna, takže na fotbal se v Hranicích půjde až v dubnu.

Trenér SK Horváth nám k zápasu řekl:
„Nastoupili jsme proti velmi mladému týmu, který posílili z Áčka jen Kowalík s Filipským. Podařilo se nám přečkat úvodní nápor soupeře a postupně jsme se taky dostávali dopředu. Měli jsme i jednu slibnou šanci, ale Stryk ani Pekný se nedostali k zakončení. Hráči makali, bojovali o každý balón a nakonec se to vyplatilo, když Tomáš Pekný využil chybu domácího gólmana po zahrání malé domů. Pak jsme se už soustředili spíš na obranu a moc nám pomohl Pavel Štěpán, který v závěru zlikvidoval domácím dvě šance, z nichž ta druhá byla víc než stoprocentní. Hrálo se v hrozném počasí, v mokru a za silného větru, balóny hráčům utíkaly, což trápilo především domácí, kteří museli hru tvořit. Jsme rádi, že jsme zvítězili, je to pro nás velká vzpruha, ale zase tento výsledek nesmíme moc přeceňovat.“

Další výsledky 16. kola:
Břeclav - Lipová 1:2, Jihlava B - Znojmo 0:2, Vítkovice B - Dolní Benešov 1:1, Zlín B - Třinec 0:1, Ostrava B - Bystrc 0:1. Zápasy Bystřice - Uničov a Kohoutovice – Jakubčovice byly odloženy.

Tabulku MSFL po podzimní části najdete ZDE.
(hp, HIS)
provozovatel :: Moravská mediální
webmaster :: Radek Balko