SK Fotbal Hranice
[CNW:Counter]

Starší přípravka v Rožnově po penaltách druhá

V sobotu 18. března odehrála starší přípravka SK Hranice (ročník 1995) za účasti deseti mužstev mezinárodního turnaj pořádaný 1. Valašský FC v pěkné hale v Rožnově p. R. a po velmi dobrých výkonech, bez jediného herního výpadku obsadila po penaltové ruletě uspokojivé druhé místo.
Starší přípravka v Rožnově po penaltách druhá
Trenéři zleva: Jiří Chovanec, Radim Žingor.
Horní řada zleva: Dominik Zbruž, Tomáš Molnár, Radim Frydrych, Petr Holoubek, Petr Matějíček, Jan Šnejdrla.
Dolní řada zleva: Zdenek Stryk, Martin Chovanec, Marek Šumšal, Radim Žingor, Daniel Šerý, Jan Nehyba, Václav Lesák, Jakub Marek.

Chlapci se v prvním utkání základní skupiny vyhnuli obvyklému pomalejšímu rozjezdu a rozdílem třídy porazili nejslabšího účastníka Frenštát. Ve druhém zápase s Hlučínem ovšem první čtverka nesplnila taktické pokyny trenérů a po třech minutách jsme prohrávali 0:2. Velkým úsilí a bojovností všech hráčů se nám ovšem podařilo vyrovnat, ale chvilková nepozornost jednoho z útočníků 5 sekund před koncem znamenala jedinou porážku dne, která naštěstí neměla vliv na konečné umístění. V dalších dvou utkáních kluci pohledných celoplošným fotbalem přehráli FC Vsetín i 1. Valašský FC B a postoupili do semifinále.
V tomto duelu jsme narazili na suveréna první skupiny 1. Valašský FC A. Po nacvičeném signálu při autovém vhazování jsme se díky první čtverce ujali vedení. Bohužel se nám tento stav nepovedlo udržet, když minutu před koncem po individuální akci vyrovnal nejlepší střelec turnaje Jakub Malý. V napínavém penaltovém rozstřelu se k nám přiklonilo štěstí a hlavně dva bravurní zákroky našeho brankáře znamenaly postup do finále.
Poslední zápas turnaje byl opravdových vyvrcholením celého náročného dne, když se opakovalo utkání ze základní skupiny s FC Hlučín. Soupeř na kterém byla znát snaha o oplacení porážek z předešlých turnajů začal lépe, ovšem našim chlapcům se podařilo v obou případech srovnat a tak po zasloužené remíze musely opět rozhodnout střely ze značky PK. Kluci z Hlučína prokázali pevnější nervy, náš střelec ve druhé sérii zaváhal. Zasloužené stříbrné medaile, které někteří bojovníci přebírali se slzami v očích nebyly v žádném případě pro hráče z Hranic ostudou.

Výsledky SK Hranice:
SK Hranice - TJ Frenštát p. R. 5:1
SK Hranice - FC Hlučín 3:4
SK Hranice - FC Vsetín 5:1
SK Hranice - 1. Valašský FC B 5:0
semifinále - 1. Valašský FC A 1:1 (PK 4:3)
finále - FC Hlučín 2:2 (PK 1:3)

Sestava a branky SK Hranice (střelci a +/- body hráčů):
M. Chovanec (0/-) - J. Nehyba (3/+5), J. Šnejdrla (1/+5), Z. Stryk (5/+5), J. Marek (2/+5), P. Holoubek (2/+8), R. Žingor (1/+8), M. Šumšal (3/+8), R. Frydrych (3/+8), D. Zbruž (0/-1), V. Lesák (0/-1), P. Matějíček (0/-2), D. Šerý (0/0), T. Molnár (1/0).

Výsledky o konečné umístění:
o 9.místo: TJ Frenštát p. R. - KS Katowice 0:6
o 7.místo: 1. Valašský FC B - FK Frýdek-Místek 0:4
o 5.místo: FC Vsetín - TJ Val. Meziříčí 3:1
semifinále: FC Hlučín - TJ Juřinka 1:0
semifinále: SK Hranice - 1. Valašský FC A 1:1 (4:3 PK)
o 3.místo: TJ Juřinka - 1. Valašský FC A 1:3
finále: FC Hlučín - SK Hranice 2:2 (3:1 PK)

Tabulky základních skupin:
Starší přípravka v Rožnově po penaltách druhá
(RŽ, foto: Radek Holoubek)
provozovatel :: Moravská mediální
webmaster :: Radek Balko