SK Fotbal Hranice
[CNW:Counter]

Starší přípravka A hodnotí halovou sezónu

Dva týdny před zahájením mistrovských soutěží starší přípravky A, ročníku 1995, přinášíme zhodnocení právě končící halové sezóny.
Po velmi dlouhé a náročné zimě kdy chlapci trénovali v přechodném období (listopad a prosinec) 2x týdně a od začátku ledna 3x týdně v hranických tělocvičnách a halách se konečně dočkají soutěžních utkání, která se, doufejme, odehrají na kvalitních travnatých hřištích. Cílem týmu pro jarní boje je udržení stříbrné pozice v Krajském přeboru přípravek sk.A, která zaručuje účast ve finálovém turnaji v červnu tohoto roku.
Trenéři dle zkušeností z předešlých let vybrali pro chlapce celkem deset turnajů ve kterých jsme se v osmi případech umístili na stupních vítězů. Z vítězství jsme se radovali hned 4x (1.Valašský FC, FC Hlučín, FC Zubří a SK Hranice), 3x jsme skončili druzí (SK Hranice, Ol. KFS a 1.Valašský FC) a 1x třetí (ŠSK Bílovec). Ve dvou případech jsme se ovšem nevyhnuli poklesu formy a jak v Drnovicích (4.místo), tak na KMK Přerov (6.místo), jsme zklamali nejen výsledkově, ale i herně, což pro kluky znamenalo získání další potřebné zkušenosti.


Mužstvo odehrálo celkem 58 zápasů, ze kterých má bilanci 41 výher, 8 remíz a 9 porážek, s vysoce aktivním skóre 205:68. Nutno podotknout, že kluci měřili síly většinou se špičkovými týmy této věkové kategorie jako je Sigma Olomouc, Baník Ostrava, 1.FC Slovácko, FK Drnovice, FC Hlučín, FK Šardice, FC TESCOMA Zlín, 1.Valašský FC, SFC Opava, 1.FC Brno, TJ Vítkovice a další.
S ohledem na početnou základnu hráčů (22) dávali trenéři v turnajích příležitost maximálnímu povolenému počtu fotbalistů. Většinu turnajů tudíž odehrálo alespoň třináct chlapců, kteří tak získávali cenné herní zkušenosti.


Mužstvo v současné době tvoří tito hráči
(za jménem je uveden počet odehraných halových turnajů a počet vstřelených branek - započítány jsou i starty a góly v B mužstvu):
brankáři: Martin Chovanec (10/0), Jakub Tomečka (1/0)
obránci: David Zezulka (9/12), Radim Žingor (8/3), Jan Nehyba (9/12), Jan Šnejdrla (10/9), Dominik Zbruž (9/2), Tomáš Molnár (3/1),
záložníci: Zdeněk Stryk (8/38), Petr Holoubek (8/25), Daniel Siegel (6/4), Daniel Šerý (9/10), Petr Matějíček (10/28), Patrik Štefek (1/0), Pavel Šprencl (2/0)
útočníci: Jakub Marek (9/20), Marek Šumšal (8/28), Radim Frydrych (10/19), Václav Lesák (8/1), Petr Kelar (4/6), Matěj Benk (1/1), Adam Facek (0/0).


Trenéři mužstva by touto cestou rádi oslovili šikovné chlapce ročníku narození 1995, kteří mají zájem a chuť zlepšit své fotbalové dovednosti, aby je rodiče přihlásili trenérovi R. Žingorovi na tel. čísle 777 745 130.
(rž)
provozovatel :: Moravská mediální
webmaster :: Radek Balko