SK Fotbal Hranice
[CNW:Counter]

Muži udělali první krok k záchraně

Každé vítězství nad soupeřem je cenné, zvláště, jde-li o soupeře v tabulce lépe postaveného. Fotbalisté Lipové v průběhu zápasu prokazovali, že jsou právem v její horní polovině a všechny tři body s nimi získané mají určitě svou cenu a budou-li rozmnoženy v dalších zápasech na domácím hřišti, pak boj o záchranu nemusí být marný. K dalšímu zápasu nastoupí náš tým tuto sobotu na hřišti lídra soutěže v Jakubčovicích.

SK Hranice – SK Lipová
2 : 0 (1 : 0)


Branky: 23. Michálek (PK), 89. Stryk
ŽK: 0 – Uvízl, Suchánek, Balcárek. Rozhodčí: Černý – Boček, Adámková. Delegát: Juránek Diváků: 120.
Sestava SK: Štěpán – Michálek, Jašíček, Richter, Pekný – Dragon (90. Anastazovský), Machač, Kufa, Kubica, Kuchař (90. Bušina) – Modelský (77. Stryk). Trenér: Valdemar Horváth.

Domácí nastoupili bez Žmolíka a zraněného Málka v záloze a s jedním vysunutým útočníkem, kterého podporoval ofenzivně hrající Kubica a také Kuchařovi a Dragonovi se více dařilo ve hře dopředu. Po úvodním oťukávání se bojovně nabuzení domácí zakousli do svého soupeře a v této fázi hry byli evidentně lepším mužstvem. Herní převahu zúročili ve 23. minutě, když obráncům hostí utekl Dragon a nikým neohrožován postupoval k brance. Brankáři hostí Uvízlovi nezbylo nic jiného než jej zbavit míče faulem a spravedlivě nařízený pokutový kop
proměnil Michálek. Zbytek poločasu se odehrával mezi šestnáctkami a největší nebezpečí představovaly rohové kopy a z nich vyplývající nepřehledné situace před oběma brankami. Je nutno dodat, že se hrála poměrně svižná kopaná a je příjemným zjištěním, že se domácí svému soupeři nejen vyrovnali, ale některými vydařenými akcemi jej předčili, což je jistým příslibem do dalších těžkých zápasů.
V první části druhé půle se hosté snažili o zkorigování pro ně nepříznivého stavu a místy si vynutili mírnou převahu. Domácí obránci si nemohli stěžovat na nedostatek práce, ale zhostili se jí na výbornou, protože dotírající hosty k ničemu vážnějšímu nepustili. Postupem času se hra opět vyrovnala a začalo se opět hrát vysokými nakopávanými míči. V 77. minutě poslal trenér Horváth na hřiště Stryka na místo Modelského a udělal dobře. Minutu před koncem normální hrací doby se právě Stryk dostal k míči, všimnul si, že brankář hostí Uvízl je daleko před svou brankou a utěšeným obloučkem zaznamenal druhý úspěch domácích. V závěrečných minutách zápasu došlo k taktickým střídáním, takže na nějaké souvislejší akce už nebyl dostatek času, ani příležitostí. Škoda, že se neujal samostatný únik domácího Kuchaře, který se s míčem dostal až před brankáře, ale neproměnil. I tak je výhra Hranic zasloužená, protože hráči projevili větší touhu po vítězství, byli soupeři nejméně vyrovnaným protivníkem a výsledek zápasu odpovídá jeho průběhu.

Trenér Hranic Valdemar Horváth nám k zápasu řekl:
"Dnes jsme na hřišti udělali pro vítězství víc než soupeř. Většinu hráčů Lipové jsem trénoval, takže kluci měli dostatek informací o hře soupeře. Kvůli absenci Žmolíka jsme postavili jen jednoho útočníka, kterého podporovali hráči ze zálohy. Zápas se mohl vyvíjet ještě příznivěji, kdyby Dragon proměnil už svou první velkou šanci, takto jsme se museli strachovat o výsledek. Snad jsme konečně v sobě zlomili určitý blok, který hráči v hlavách měli. Klukům se začíná dařit v tréninku, už sobotní první poločas byl z naší strany kvalitní a už se na tu hru dá občas i dívat. Věřím, že se teď o záchranu dokážeme ještě poprat."

Další výsledky 17. kola:
Třinec - Kohoutovice 0:0, Dolní Benešov - Jihlava B 4:3, Jakubčovice - Vítkovice B 0:0, Uničov - Ostrava B 3:0, Znojmo - Bystřice p. H. 2:0, Bystrc - Slovácko B 2:2, Zlín B - Břeclav 2:3.

Tabulku MSFL najdete ZDE.
(HP, viki)
provozovatel :: Moravská mediální
webmaster :: Radek Balko