Muži už na záchranu rezignovali?

Hrstka diváků, která prochladla v hledišti hranického stadionu si kladla otázku, zda se vůbec hraničtí fotbalisté chtějí v MSFL zachránit.Takhle se přece o záchranu nebojuje! V zápase s průměrným soupeřem a k tomu ještě na domácím hřišti nepředvedli nic, co by je opravňovalo k setrvání v MSFL. Promarnili tak jednu z příležitostí, jak se udržet relativně blízko k 15. místu, ze kterého by se při určité konstelaci nemuselo sestupovat. To by ale museli někteří hráči ze sebe vydat větší penzum bojovnosti, odhodlání a zejména fotbalového kumštu. Je ovšem otázka, zda to pro ně není nesplnitelný požadavek.

SK Hranice – FC Tescoma Zlín B
0 : 3 (0 : 0)

Branky: 63. Pazdera, 78. Janča, 88. Křiva.
ŽK: Michálek, T. Richter. Rozhodčí: Pochylý - Paták, Páral. Delegát: Bajer Diváků: 90.
Sestava SK: Dragon - Michálek, T. Richter (82. Král), Bočan, Peršín, Pekný, Anastazovský, Kufa (63. Staněk), Rebenda, Stryk, D. Richter (46. Simandl). Trenér: Břetislav Wozniak.

Až do 40. minuty se na hřišti nic závažnějšího nedělo. Diváci marně čekali, kdy se domácí hráči důrazněji opřou do svého soupeře, aby si vytvořili tlak, jak je na domácím trávníku obvyklé, ale nic takového se nekonalo. Pobíhaly tam dvě různobarevné jedenáctky odnikud nikam, vyprodukovat více než dvě přesné přihrávky, byl, zvláště pro Hranické velký problém. Když hosté viděli, že jim od domácích nehrozí žádná velká újma, častěji se osmělili a dostávali se na dostřel Dragonovy branky. Právě ve 40. minutě unikl po pravé straně útočník hostí a podařilo se mu obloučkem přehodit špatně vyběhnuvšího Dragona, ale naštěstí pro něj, šel míč do tyče. Z protiútoku se do jisté šance dostal Pekný, ale tak dlouho kličkoval, až mu brankář hostí sebral míč z kopaček.
Teprve ve druhé půli se začaly dít věci. Přestože trenér Wozniak vyměnil zcela neškodného D. Richtera za Simandla, domácí ofenzivě to mnoho neprospělo. Naopak hosté došli k závěru, že tentokrát by byla škoda, neodvézt si všechny tři body, očividně přidali, zpřesnili a zrychlili hru a až do konce zápasu byli jasně lepším mužstvem. Převahu také dokázali zúročit v 63. minutě Pazderou, v 78.minutě Jančou a konečnou podobu dal výsledku Křiva v 88. minutě. Za zmínku ještě stojí, že v 67. minutě hosté neproměnili pokutový kop, jehož exekutorem byl Oliva. Brankář Dragon ji bravurně zneškodnil. Ke zkorigování výsledku nevedlo ani další dvojí střídání, naopak s postupem času působili domácí naprosto chaoticky a z hřiště odcházeli za nezájmu diváků, kteří po třetí obdržené brance houfně odcházeli z hlediště.
Právě na divácích by mělo fotbalovým orgánům záležet, hraje se přece pro ně. Pak by se ale nemělo stávat, že jak SK, tak i Dukla, hrají své mistrovské zápasy ve stejném termínu a když STK OFS v Přerově stanovila termín pro předehrávaný jarní zápas, měla zohlednit, že v Hranicích je ještě jeden fotbalový klub. Hranický fotbal nemá v tomto orgánu svého zástupce? A jestliže ano, proč tam je? V Hranicích nemá sportovní divák mnoho příležitostí, kromě extraligové házené už je to jen fotbal.

Další výsledky 14. kola:
Jihlava B - Frýdek-Místek 1:1, Mutěnice - Znojmo 5:1, Brno B - Karviná 2:2, Fulnek - Dolní Benešov 2:1, Brumov - Břeclav 1:3, Uničov - Lipová 2:1, Slovácko B - Ostrava B 1:0.