SK Fotbal Hranice
[CNW:Counter]

Kvalitní soupeř prověřil možnosti A-týmu

Podmáčený terén znemožnil sehrání zápasu v Hranicích, kde dosud není umělý povrch a proto se soupeři dohodli na odehrání zápasu v Kravařích. Byl to první soupeř, který otestoval výkonnost fotbalistů Hranic měsíc před vstupem do bojů o udržení třetiligové příslušnosti ve městě s bohatou fotbalovou tradicí. Právě tuto tradici se snaží zachovat trenér Wozniak s hráči, které má momentálně k dispozici, tedy i bez Molnára a Škopka z Fulneku, které se nepodařilo získat a nyní budou působit ve Frenštátě. Je to škoda, protože se jednalo o kvalitní a perspektivní fotbalisty, kteří by byli posilou.

FC Baník Ostrava B - SK Hranice
2 : 0 (1 : 0)


Sestava Hranic: Sulikowski - M. Páleník, T. Richter, Pospíšil, Melčák, Michálek, T. Páleník, Kubica, Simandl - D. Richter, Ferenc.
Střídali: Bočan, Anastazovský, Rebenda, Král.

Nejen první poločas, ale prakticky celý zápas prokázal, že fotbalisté Hranic se mohou měřit se svými soupeři v MSFL, protože byli naprosto vyrovnaným protivníkem hráčům rezervy Baníku, navíc posíleným hranickým odchovancem, prvoligovým hráčem Pepou Hoffmannem. Oba soupeři si během zápasu vypracovali několik velmi dobrých příležitostí ke skórování a je třeba říci, že do opravdu vyložených se dostali hraničtí hráči, když oba útočníci, jak D. Richter, tak i Ferenc netrefili prázdnou branku. Byly to šance, které se musejí proměňovat a které v mistrovských zápasech znamenají body. Naskýtá se otázka, nakolik je v takových přípravných zápasech vhodné doplňovat sestavu o krajánky Milana Páleníka a Luboše Kubicu, když je málo pravděpodobné, že s nimi bude možné počítat v soutěžních zápasech. Domácí dosáhli gólů po chybách obrany Hranic, celému zápasu by více slušel nerozhodný výsledek. Potěšitelným faktem je, že se hráči Hranic mohou opět měřit se svými soupeři v MSFL a pokud se podaří mužstvo stabilizovat a snad ještě doplnit, nemusela by snaha o udržení v soutěži vyjít naprázdno. Trenér Wozniak po zápase pochválil výkon Pospíšila, obránce z Dolan, který by byl dobrou posilou v defenzivě, a útočníka Ference, jenž je pro soupeřovu branku svou pohyblivostí a technickou vybaveností stálým nebezpečím.

Dosud nevyřešeným problémem je otázka druhého brankáře mužstva, který nebyl dosud vyzkoušen v přípravných zápasech. Pokud by se jednalo o Malotu, měla by mu být dána v nadcházejících přípravných zápasech příležitost prokázat potřebnou výkonnost.
(HP)
provozovatel :: Moravská mediální
webmaster :: Radek Balko