SK Fotbal Hranice
[CNW:Counter]

Mladší žáci B porazili druhý Šumperk

V neděli 15. dubna nastoupili mladší žáci B SK Hranice za krásného letního počasí ke svému čtvrtému mistrovskému utkání v jarní části Krajského přeboru. Soupeřem jim byl druhý tým soutěže mužstvo FK Šumperk, které sice přijelo pouze v jedenácti hráčích, ale se všemi třemi střeleckými esy, v čele s dosavadním králem střelců Markem Patschem.
Hned od první minuty bylo jasně znát, že naši kluci jsou na zápas dobře motivováni a patřičně nažhaveni. Hra se odvíjela převážně na polovině hostů, kteří ovšem vyráželi do nebezpečných protiútoků. V těchto momentech se skvěle předváděli oba brankáři, kteří několikrát podrželi svá mužstva. Ve 21. minutě domácí poprvé udeřili, když do pokutového území neohroženě vnikl dravý Zdenek Stryk a jeho přihrávku před prázdnou branku využil Marek Vyka ke vstřelení prvního gólu.
Do druhé půle, kterou jsme odehráli proti nepříjemnému větru, jsme vstoupili opět úspěšně, když prudkou střelu Marka Šumšala z hranice šestnáctky hostující brankář pouze vyrazil před sebe a Jakub Marek pohotovou dorážkou zvýšil domácí náskok na rozdíl dvou branek. V dalším průběhu si hosté vytvořili několik slibných šancí a jen díky pohotovým zákrokům Jakuba Tomečky jsme neinkasovali. Po zranění našeho druhého gólmana se musel do branky vrátit Martin Chovanec, který taktéž nepustil žádný míč za svá záda a předvedl několik jistých zásahů. Největší nebezpečí pro naši branku hrozilo z rohových kopů, které si hosté vynutili výbornou útočnou hrou v průběhu druhé třicetiminutovky.
Konečné vítězství posunulo kluky na dohled druhému místu, právě za chlapce ze Šumperka. Soupeře je ovšem potřeba taktéž pochválit, protože předváděl pohlednou kopanou, ve které měl fyzicky navrch, ovšem naši chlapci svůj menší vzrůst nahradili fotbalovou chytrostí a příkladnou bojovností. Početnému publiku se musel tento zápas opravdu líbit a také předvedený výkon rozhodčího Poluse do utkání skvěle zapadl.

SK Hranice B – Šumperk 2:0 (1:0)
Branky SK:
21. Vyka, 33. Marek.

Sestava SK: Martin Chovanec, Daniel Siegel, David Zezulka, Dominik Zbruž, Jan Šnejdrla, Jan Nehyba, Petr Holoubek, Radim Žingor, Zdenek Stryk, Marek Šumšal, Jakub Marek, Tomáš Molnár, Petr Matějíček, Daniel Šerý, Václav Lesák, Radim Frydrych, Marek Vyka, Jakub Tomečka.

Starší žáci už tak úspěšní nebyli a vysoko prohráli.
SK Hranice B – Šumperk 0:12 (0:5)
(rž)
provozovatel :: Moravská mediální
webmaster :: Radek Balko