SK Fotbal Hranice
[CNW:Counter]

Takhle se nehraje ani o sestup

To byl převažující názor většiny znechucených diváků, kteří odcházeli už v průběhu druhého poločasu z hlediště hranického stadionu.

SK Hranice – FC Baník Ostrava B
0 : 1 (0 : 1)

Branka: 25. Zapalač
ŽK: Žemlík - Mucha. Rozhodčí: Chramcov - Hulcký, Páral. Diváků: 40.
Sestava SK: Sulikowski - Michálek, T. Richter, Král, Melčák – Anastazovský (60. Švancer), Páleník, D. Richter, Simandl (41. Kubica) - Žemlík, Ferenc.

Dalo by se očekávat, že mužstvo, které už na svém sestupu nemůže vůbec nic změnit, bude hrát zápasy uvolněně, s přiměřenou dávkou bojovnosti, bude zkoušet různé herní varianty a tak se připravovat na působení v nižší soutěži. Nic takového nebylo v sobotu před polednem k vidění.

Zatímco před týdnem prohrály Hranice s podstatně lepším soupeřem po vyrovnaném boji jen proto, že neproměnily brankové příležitosti, tento zápas s rezervou Baníku prohrály zaslouženě a to i přes to, že ostravští hráči nepředvedli vůbec nic, zač by si vítězství zasloužili. Rozdíl byl snad jenom v kvalitě defenzivy. Ta na straně Ostravy byla propracovanější a vedena Pepou Hoffmannem méně prostupná. Také bilance hranické ofenzivy začíná být tristní. Hráči, mající v popisu práce dávat góly jsou neviditelní. Třeba „útočníkovi“ D. Richterovi se ještě v jarních zápasech nepodařilo nejen dát gól, ale s ohleduplností snad jen jemu vrozené dosud žádného brankáře soupeře ani nevyrušil z klidu. Totéž by se dalo říci o Žemlíkovi, kterému asi jen dosud nedoléčené zranění brání v tom, aby se po nevydařené útočné akci rychleji vracel, takže těch několik málo branek, kterých hraničtí plejeři dosáhli, mají na svědomí Simandl s Ferencem. Právě toto utkání bylo klasickou ukázkou celé bídy kopané v Hranicích. Nepřesné přihrávky, jejich špatné zpracování, pomalý start na míč a v neposlední řadě malá bojovnost některých hráčů. Nezáviděníhodnou pozici má za takové situace trenér Wozniak, který musí hrát s hráči, které má k dispozici, přičemž mnozí z nich nemají na tuto soutěž potřebnou výkonnost. Jediné, co bylo na tomto zápase zajímavé je fakt, že se po jednom z mála postupných útoků hostí dostal na hranici malého vápna k míči Zapalač a překonal na konci první půlhodiny ne právě nejjistějšího Sulikowského v brance domácích. Kdo na zápase byl, jistě potvrdí, že se ani ve druhém nestalo nic, co by stálo za řeč a už vůbec ne za popsání. Byl to prostě zápas oboustranně nepovedený a hráči trenéru Wozniakovi k jeho 60. narozeninám pěkný dárek nedali. Potěšitelný je jenom fakt, že příště to může být už jen lepší.

Další výsledky 24. kola:
Jihlava B - Slovácko B 0:0, Mutěnice - Uničov 4:1, Břeclav - Znojmo 1:0, Dolní Benešov - Karviná 0:1, Fulnek - Brno B 4:1, Brumov - Lipová 3:2, Zlín B - Frýdek-Místek 2:0.

Tabulku MSFL najdete ZDE.

(HP, viki)
provozovatel :: Moravská mediální
webmaster :: Radek Balko