SK Fotbal Hranice
[CNW:Counter]

Benjamínci druzí v Přerově!

V úterý 8. května se naši nejmenší fotbalisté, ročník 2000 a mladší zúčastnili fotbalového turnaje v Přerově, který pořádal místní fotbalový klub FK Viktorie Přerov. Tohoto turnaje se kromě domácího mužstva FK Viktorie Přerov zúčastnili hráči Spartaku Lipník, 1. HFK Olomouc, KMK Přerov a SK Hranic.
Náš nejmladší tým, který by se dal nazvat mladší přípravka C se poprvé představil na venkovním turnaji ve velmi dobrém světle. Tento tým byl na turnaji složen ze 6 hráčů ročníku narození 2000 a z pěti hráčů ročníku 2001 a ve svém prvním zápase narazili na stejně staré chlapce z Lipníka. V utkání neponechali naši hráči nic náhodě a ihned po zahájení utkání zatlačili svého soupeře na vlastní polovinu a bylo pouze otázkou času, kdy vstřelíme první gól. Jako první se trefil ve 2. minutě David Klvaňa a tentýž hráč zvyšoval o minutu později již na 2:0. Po té ještě přidali 2 góly Ondra Marek a jeden Radim Poláček, který přepustil tentokrát místo v brance Ondrovi Vitonskému. Toto utkání naši hráči vyhráli 5:1.
V dalším zápase hráči nastoupili proti domácímu týmu z Přerova. Utkání bylo nejlepším v celém turnaji a vše také směřovalo k remízovému stavu, když si náš hráč, Danek Páleník neuvědomil, že balón může chytat pouze brankář a v dobré víře, že pomůže Ondrovi v bráně, chytil ve vápně míč do ruk a rozhodčí nařídil pokutový kop, který soupeř se štěstím proměnil, protože Ondrovi se podařilo vystihnout stranu do které letěl míč, ale bohužel na něj nedosáhl. V závěru naši hráči inkasovali do otevřené obrany druhý gól a celkově tedy prohráli 2:0.
K dalšímu utkání nastoupili naši hráči proti KMK Přerov. Kluci zapomněli na nezdar z předchozího utkání a od počátku šli za dalším vítězstvím. Skóre po střele Radima Poláčka otevřel Lukáš Frydrych, který dorazil míč do odkryté brány. Po další akci, kdy se naši hráči tlačili před bránu byl faulován Ondra Marek a nařízenou penaltu proměnil na 2:0. Další penaltu nařídil rozhodčí opět za faul na našeho hráče. Tentokrát si míč na značku pokutového kopu postavil Marek Nedorostek a nekompromisně zavěsil a zvýšil tak skóre na 3:0. V závěru se povedlo soupeři snížit po chybě gólmana Ondry Vitonského na konečných 3:1. K poslednímu zápasu naši hráči nastupovali proti soupeři z HFK Olomouc. Toto utkání se stalo kořistí hranického hráče Davida Klvani, který otevřel skóre na 1:0 a po chvíli zvýšil na 2:0. Po té se sice soupeři podařilo snížit na 2:1 a vypadalo to na drama, které ale naši hráči pěknými kombinacemi nepřipustili a dalšími třemi góly Davida Klvani a jedním Radima Poláčka uzavřeli účet zápasu na konečných 6:1 pro SK Hranice.
Všem našim hráčům je potřeba poděkovat za předvedenou hru v průběhu celého turnaje a popřát hodně úspěchů v další fotbalové kariéře.

Konečné pořadí turnaje:
1. FK Viktorie Přerov
2. SK Hranice

3. KMK Přerov
4. 1. HFK Olomouc
5. VTJ Lipník

Sestava SK Hranice:
Horní řada zleva: Bačík Martin, Nedorostek Marek, Marek Ondřej, Poláček Radim, Klavaňa David
Dolní řada zleva: Čambor Jan, Páleník Daniel, Popelka Tomáš, Frydrych Lukáš, Frais Jindřich
Gólman: Vitonský Ondřej
Benjamínci druzí v Přerově!
(pol)
provozovatel :: Moravská mediální
webmaster :: Radek Balko