SK Fotbal Hranice
[CNW:Counter]

Další porážka na domácím hřišti

Další zápas v řadě, který se neměl prohrát se soupeřem, jenž vyhrál jen proto, že hrál s větším nasazením, ale kromě toho nic dalšího nepředvedl.

SK Hranice – MFK Karviná
1 : 3 (1 : 1)

Branky: 30. Žemlík – 45. a 58. Sourada, 87. Lukan
ŽK: ŽK: D. Richter. ČK: 68. D. Richter. Rozhodčí: Kondler - Boček, Kaláb.
Sestava Hranic: Malota - Michálek (10. Melčák), T. Richter, Švancer, Anastázovský – Simandl (69. Pokruta), Kubica, Páleník, Ferenc - Žemlík, D. Richter. Trenér: Lubomír Kubica.


Domácí fotbalisté se do svého soupeře pustili hned od počátku zápasu a vytvořili si místy dost znatelnou převahu. Dařily se jim přihrávky, byli rychlí a často se dostávali do blízkosti branky hostí. Při větším důrazu a lepší orientaci před brankou se mohli dostat do vedení podstatně dřív, než se po kopu z rohu dostal ve 30. min. Žemlík a hlavou zajistil domácím vedení. V této fázi hry se zdálo, že by Hranicím neměl bodový zisk uniknout, protože karvinští hráči nevymysleli nic nebezpečného a jejich útočné akce s přehledem likvidovala domácí obrana a co málo prošlo, lehce pochytal brankář Malota. K všeobecnému překvapení se v poslední minutě dostal k míči hostující Sourada,domácí obránci sledovali s neskrývaným zájmem jeho slalom a Malota byl proti umístěné střele bezmocný.
Gól do šatny je pro každé mužstvo nepříjemný, ale neměl by vést k rozpadu herní koncepce, spíše naopak, k zesílení tlaku na soupeře a především k ještě vyšší bojovnosti. Opak toho předváděli domácí. Vázla souhra, mužstvo se uchýlilo k bezhlavým a neadresným odkopům a důsledkem toho byla další branka v síti domácích, opět z kopaček Sourady. Když byl 20 minut před koncem vyloučen za zcela zbytečných faul domácí D. Richter, bylo jasné, že ani tentokrát domácí na body nedosáhnou. Zbytek zápasu byl přehlídkou nemohoucnosti cokoliv na soupeře vymyslet a tak v 87.min. docela prostě všem obráncům utekl Lukan a stanovil tak konečné skóre zápasu.

Všichni trenéři posledních dvou let od Machaly, přes Bedricha, Horvátha, Jursíka až po Wozniaka došli k závěru, že hranický fotbal nemá takový soubor hráčů, který by byl schopný obstát v třetiligové soutěži. Začíná být smutnou, nicméně reálnou pravdou fakt, že kde nejsou peníze, nedá se hrát fotbal na slušné úrovni. A to je i případ Hranic. Po odstoupení hlavního sponzora LG.Philips se klub i přes dotace od MěÚ a dalších drobných sponzorů, stále více propadá do ekonomických problémů. Ke stejnému závěru nakonec dojde i nynější trenérské duo Kubica - Průcha, které může za současného stavu udělat asi jedinou dobrou věc, budovat mužstvo pro divizní soutěž převážně, ne-li úplně, z vlastních zdrojů a to i za cenu pravděpodobných počátečních neúspěchů.

Další výsledky 26. kola:
Brno B - Slovácko B 3:1, Jihlava B - Lipová 3:0, D. Benešov - Frýdek-Místek 1:2, Břeclav - Zlín B 1:0, Fulnek - Uničov 2:1, Mutěnice - Ostrava B 3:0, Brumov - Znojmo 2:1.

Tabulku MSFL najdete ZDE.
(HP, viki)
provozovatel :: Moravská mediální
webmaster :: Radek Balko