SK Fotbal Hranice
[CNW:Counter]

Všechny body zůstaly v Hranicích

V neděli 3. června se naši nejmenší fotbalisté, mladší přípravka B, ročník 1999 – 2000 zúčastnila svého třetího mistrovského turnaje a to na domácí půdě v Hranicích.
Před tímto mistrákem naši hráči odehráli svá utkání ve Staré Vsi – 2. místo a na Viktorce v Přerově, kde také obsadili 2. místo. Na obou těchto turnajích prohráli pouze s Viktorkou Přerov. Jelikož to byly jediné dvě prohry ze 6 odehraných utkání, chtěli se naši hráči předvést v co nejlepším světle, zvláště, když se hrálo na domácí půdě. Z tohoto důvodu bylo potřeba kluky řádně namotivovat, že jsou jeden tým a tým, že vyhrává. Jednou z možností, kterou mohli trenéři použít bylo, že jim před začátkem turnaje rozdají nové šusťákové bundy, které byly zakoupeny za přispění firem TRANSCARGO s.r.o. Hranice, SYNOT TIP Hranice, zastoupenou p. Ivanem Kuchařem a firmou GALLANT Hranice, zastoupenou p. Radkem Bačíkem, která zajistila potištění logem SK Hranice a čísly.

Náš tým se měl postupně utkat s týmy FKM Přerov, Viktorií Přerov a s týmem Staré Vsi. Bohužel, tři hodiny před zahájením turnaje bylo sekretáři SK Hranic oznámeno, že tým Staré Vsi na turnaj nedorazí. Proto byly všechny výsledky tohoto týmu kontumovány ve prospěch soupeřů a muselo dojít k přelosování herního plánu. Pak už naši hráči nastoupili k prvnímu utkání proti hráčům z Viktorky Přerov a od začátku utkání jsme viděli oboustraně pěkný fotbal, kterému nechyběla bojovnost, ale i náznaky kombinačních akcí, zvláště u domácích, kteří se snažili hrát do stran a co nejdříve od nohy. Tento styl jim také přinesl ovoce, když se míč dostal velice rychle před soupeřovu branku a po pohotové střele Ondry Marka se naši hráči ujali vedení. Protože náš tým hrál na dvě kompletní sedmičky hráčů, bylo po vstřelení vedoucího gólu provedeno vystřídání. Ve druhé sedmičce nastoupilo několik hráčů ročníku 2000 a tito to měli velice těžké udržet vedení do poločasu, zvláště, když v týmu Viktorky hraje 6 hráčů ročníku 1998. Bohužel našim hráčům se tento příznivý stav nepovedlo udržet a po hrubé chybě v obraně, šel utočník hostí sám na bránu a zavěsil, pro našeho brankáře nechytatelnou střelou.
Do druhého poločasu jsme nastoupili s tím, že výsledek zvrátíme a také to bylo vidět na předváděné hře. |V této fázi jsme soupeři skoro nepůjčili míč, ale bohužel i z vyložených šancí Ondry Marka (2x) a Dominika Smékala góly nepadly. Po té se ale zrodila nejhezčí akce, kterou jsem soupeře zaskočili. Radek Andrýsek z pozice pravého záložníka vrátil míč na Marka Nedorostka, který ho posunul do středu obrany na Kubu Lapeše, ten z jedné na levého beka Vojtu Jemelku, ten poslal míč opět z jedné Kubovi Zobaníkovi, který nádhernou přihrávkou do sředu vyslal Dominika Smékala na bránu a ten byl ve vyložené šanci ve vápně faulován a byl nařízen pokutový kop, který sám postižený hráč proměnil. Po vstřelení branky už soupeř nenašel sílu jak tento výsledek zvrátit a tak jsme toto utkání dovedli do vítězného konce 2:1. K dalšímu utkání jsme nastoupili proti týmu FKM Přerov. Do utkání jsme nastoupili s několika změnami v sestavě, při kterých jsme chtěli vyzkoušet hráče i na jiných postech. Změny neměly na kvalitu utkání z naší strany veliký vliv, ale ukázalo se, že někteří hráči mohu nastupovat i na jiných postech, než hrávají. V zápase jsme se ujali vedení střelou Kuby Zobaníka. Na 2:0 zvyšoval nádhernou střelou Patrik Martínek a do poločasu na 3:0 zvyšoval Dominik Smékal. V druhé půli to byl festival neproměněných šancí, protože naši hráči přestali plnit to, co jsme si řekli před utkáním a všichni chtěli dát gól. Přesto se ještě jednou blýskl Kuba Zobaník, který zvyšoval na konečných 4:0. Všem našim hráčům je potřeba poděkovat za předvedenou hru v průběhu celého turnaje.

Sestava SK Hranice: Plaskura, Martínek, Jemelka, Marek, Lapeš, Andrýsek, Kádě, Zobaník, Vitonský, Nedorostek, Smékal, Žingorová, Poláček, Chaloupka, Klvaňa,

Konečné pořadí turnaje:
1. SK Hranice 9 bodů

2. Viktorie Přerov 6 bodů
3. FKM Přerov 3 body
4. Stará Ves 0 bodů

Tímto bychom chtěli zároveň pozvat všechny kluky a holky, kteří mají zájem hrát fotbal a kteří se narodili v letech 1998, 1999 a 2000 na nábor, který se koná každé pondělí, středu – stadion SK Hranice 15:30 – 17:00 a pátek - SK Hranice 16:00-17:30.
Více informací získáte na telefonním čísle 603 997 559.
Přijď si zahrát fotbal.

(pol)
provozovatel :: Moravská mediální
webmaster :: Radek Balko