SK Fotbal Hranice
[CNW:Counter]

Mladší žáci A prohráli s Hlučínem a vyhráli v Novém Jičíně

V sobotu 4. a pondělí 6. srpna sehráli mladší žáci A SK Hranice dvě přípravná utkání před novým soutěžním ročníkem.
Na domácím hřišti přivítali jednoho z nejtradičnějších soupeřů, kterým byli kluci z FC Hlučín. V našem týmu dostalo větší příležitost poprat se o místo v základu hned několik hráčů, protože jsme nastoupili bez čtyř obvyklých opor, ale až na pár vyjímek ji nevyužili. Soupeř se v průběhu celého utkání předváděl ve výborném světle a hlavní rozdíl byl ve skvělé práci s míčem a řešení situací jeden na jednoho. Hraničtí odolávali územní převaze soupeře hlavně díky oběma dobře chytajícím brankářům až do 27. minuty, kdy zaspala levá záloha a osamocený obránce již nestačil zastavit Marka Strakoše, který otevřel skóre ve prospěch hostů.
Ve druhé půli už nebyla hra tak pohledná. Naši kluci se dostali do dvou gólových šancí, kdy hlavně Marek Vyka měl ze své tutovky skórovat. Dominik Zbruž pak neměl potřebnou rozvahu k zakončení z malého vápna. Naopak nás potrestal talentovaný Lukáš Buchvaldek, který ve 34. a 52. minutě předvedl dvě totožné samostatné akce, při kterých si položil i bezmocného brankáře a zakončoval do prázdné branky.

SK Hranice A - FC Hlučín 0:3 (0:1)
Hráno 2 x 30 min.

Sestava SK: Martin Chovanec, Jan Šnejdrla, Dominik Zbruž, David Zezulka, Petr Kelar, Radim Frydrych, Jan Nehyba, Zdenek Stryk, Daniel Šerý, Marek Šumšal, Marek Vyka, Tomáš Molnár, Václav Lesák, Jan Maděryč, Jakub Tomečka.


V pondělí jsme již téměř kompletní zajížděli do Nového Jičína, kde jsme na umělé trávě proti domácím opět nepředvedli uspokojivý výkon.
Od začátku jsme hráli bojácně, ve většině případů se utápěli v kličkách a obrana kupila jednu chybu za druhou. Trest přišel hned v 10. minutě, kdy se klukům nepodařilo uklidit míč z pokutového území a následná střela skončila pod břevnem naší branky. Naštěstí hned za čtyři minuty zahrával přímý kop Zdenek Stryk a Petru Holoubkovi stačila chytrá teč hlavou, abychom vyrovnali. Ve 27. minutě vyslal kolmici za obranu Radim Žingor a Honza Nehyba obhodil z první vybíhajícího gólmana.
Ve druhém poločase jsme domácí přišpendlili před jejich svatyni, ale branky nepřicházely. Naopak ve 47. minutě ztratil Dan Šerý lehký míč na půlce, soupeř se dostal do naší šestnáctky, kde zbytečně fauloval Honza Nehyba a domácí z pokutového kopu vyrovnali. Vítězství strhl na naši stranu Petr Kelar, který doklepl míč do prázdné branky po krásné individuální akci Jakuba Marka.

TJ Nový Jičín - SK Hranice A 2:3 (1:2)
Branky SK:
14. Petr Holoubek, 27. Jan Nehyba, 55. Petr Kelar.
Hráno na 2 x 30 min.

Sestava SK: Martin Chovanec, Petr Kelar, Dominik Zbruž, Jan Šnejdrla, Tomáš Molnár, Radim Frydrych, Radim Žingor, Petr Holoubek, Zdenek Stryk, Marek Šumšal, Jakub Marek, Daniel Šerý, Jan Nehyba, Václav Lesák, Paprik Štefek, Marek Vyka, Adam Facek, Jakub Tomečka.
(rž)
provozovatel :: Moravská mediální
webmaster :: Radek Balko