SK Fotbal Hranice
[CNW:Counter]

PB SCOM Cup si odvezl Baník

V sobotu 1. prosince zahájili mladší žáci SK Hranice A (ročník 1995) halovou sezónu 2007-2008, již třetím ročníkem PB SCOM Cupu v hale SOU Hranice. Pořádajícím rodičům se podařilo zajistit účast špičkových týmů z celé Moravy, které se utkaly systémem každý s každým a početná divácká kulisa viděla celkem 92 pohledných gólů.
PB SCOM Cup si odvezl Baník

Domácí oddíl postavil hned dva výběry, které svým výkonem v samotném turnaji dokázaly nejen vyrovnanost širokého kádru, ale také vysokou kvalitu tohoto ročníku fotbalistů SK Hranice.
Áčko hned od prvního utkání předvádělo pohledný kombinační fotbal a vyvarovalo se pomalejšího rozjezdu, na jaký jsme u kluků zvyklí. Až ve třetím zápase jsme se chvilku báli o výsledek, když kluci uhájili těsné vítězství proti svým spoluhráčům z B týmu. Po vítězství nad DOSTOU Bystrc jsem v předčasném finále uhráli s Baníkem Ostrava jen remízu, která nás stála zlaté medaile. Tento duel byl jasně nejlepším utkáním dne, když hraničtí hráči většinu času tahali za delší konec, což uznale potvrdili i ostravští trenéři. Následná prohra s FC Hlučín a vítězství s FC Vsetín už pouze potvrdila druhou příčku v konečné tabulce.
B tým se stal nejpříjemnějším překvapením tohoto mládežnického klání, když se s 12 body vyšplhal až na krásnou bronzovou příčku a nechal za sebou pět mužstev. Obzvláště pak heroický výkon při zahajovacím utkání a vítězství 3:0 nad FC Hlučín bylo zcela zasloužené.
Všichni kluci si za předvedený výkon a nezdolnou bojovnost zaslouží pochvalu, bez rozdílu ve kterém týmu nastoupili a kolika brankami se zapsali do střelecké tabulky. Potěšující byla taktéž hra Daniela Šerého, Radka Dána, Petra Vanducha a Jiřího Bruštíka, kteří výborně zastoupili nemocné hráče stabilního kádru.
Při vyhlašování nejlepších hráčů, které volili trenéři všech zúčastněných mužstev, jsme si odnesli cenu pro nejlepšího hráče, kterou získal Jakub Marek a také nejlepší střelec byl z domácího týmu. V penaltovém rozstřelu porazil Petr Holoubek Radima Frydrycha, když oba vstřelili 5 branek. Pohár pro nejlepšího brankáře získal s náskokem Adam Lokaj z Baníku Ostrava. Poslední cenu, cenu sympatie pak nejmladší startující kterým byl Jiří Miker (roč.1998) z FC DOSTA Bystrc-Kniníčky. Za nejlepšího hráče v domácím áčku pak trenéři vyhodnotili Davida Zezulku a v béčku Marka Vyku.
Nakonec je potřeba vzpomenout všechny sponzory a ochotné rodiče, kteří tuto povedenou mládežnickou akci podpořili, za což jim patří poděkování od všech 95 zúčastněných hráčů.

Sponzoři turnaje: PB SCOM s.r.o., Sport House, Sydokon, SMOOS, Tip Sport, Gallant - Radek Bačík a Sigma Hranice.

Výsledky SK Hranice:
SK Hranice A
- FK Chropyně 2:0, - TJ Juřinka 4:1, - FK Chropyně 2:0, - Hranice B 2:1, - DOSTA Bysrtc 3:0, - Baník Ostrava 1:1, - FC Hlučín 1:3, - FC Vsetín 3:0.
SK Hranice B - FC Hlučín 3:0, - Hranice A 1:2, - Baník Ostrava 0:4, - FC Vsetín 5:1, - TJ Juřinka 2:0, - DOSTA Bystrc 1:2.

Sestava a střelci branek:
SK Hranice A:
Chovanec, Zbruž 2, Zezulka 2, Šumšal 3, Stryk 1, Siegel, Žingor 2, Holoubek 5, Marek, Šnejdrla 1.

SK Hranice B: Tomečka, Bruštík 2, Vyka 4, Frydrych 5, Kelar, Molnár, Štefek 1, Dán 1, Šerý 1, Vanduch.

Konečné pořadí PB SCOM Cupu:
1. Baník Ostrava 19 b.
2. SK Hranice A 16 b.
3. SK Hranice B 12 b.

4. DOSTA Bystrc 11 b.
5. FC Hlučín 9 b.
6. FK Chropyně 6 b.
7. TJ Juřinka 4 b.
8. FC Vsetín 4 b.

A-tým (modré dresy), horní řada zleva: Zdeněk Stryk, Daniel Siegel, Dominik Zbruž, Petr Holoubek, Radim Žingor.
Dolní řada zleva: Jan Šnejdrla, David Zezulka, Marek Šumšal, Jakub Marek.
Ležící brankář: Martin Chovanec.

B-tým (bílé dresy), horní řada zleva: Patrik Štefek, Radim Frydrych, Tomáš Molnár, Jiří Bruštík, Robert Marek, Marek Vyka, Petr Vanduch, Radek Dán.
Dolní řada zleva: Jakub Tomečka, Daniel Šerý.

PB SCOM Cup si odvezl Baník
(rž)
provozovatel :: Moravská mediální
webmaster :: Radek Balko