SK Fotbal Hranice
[CNW:Counter]

Mladší žáci mezi nejlepšími v ČR

V pátek 8. a sobotu 9. února se ve Svitavách uskutečnilo republikové finále halové sezony ČMFS. Do tohoto závěrečného klání se z předešlých kvalifikací probojovalo osm nejlepších mužstev z Čech a Moravy, které byly nasazeny do dvou skupin. Mezi účastníky nechyběli ani naši mladší žáci.
Mladší žáci mezi nejlepšími v ČR

Utkání o 5.- 8. místo:
1.FC BRNO - SK HRANICE 2:1
FC VIKTORIA PLZEŇ - FK JABLONEC 97 2:3
Utkání o 7. místo:
SK HRANICE - FC VIKTORIA PLZEŇ 2:2 ,4:5 na P.K.
Utkání o 5. místo:
1.FC BRNO - FK JABLONEC 97 3:1
SEMIFINÁLE:
FC BANÍK OSTRAVA - FC HR. KRÁLOVÉ 1:2
AC SPARTA PRAHA - FK ŠARDICE 0:2
Utkání o 3. místo:
FC BANÍK OSTRAVA - AC SPARTA PRAHA 4:2
FINÁLE:
FC HRADEC KRÁLOVÉ - FK ŠARDICE 5:2

První hrací den byla na programu utkání ve skupinách a v sobotu o konečné umístění. Naše mužstvo se ve skupině postupně utkalo s týmy FC Viktoria Plzeň (2:4), FC Hradec Králové (1:2), když v obou zápasech bylo soupeřům vyrovnaným partnerem. S FK Šardice jsme již nepředváděli tak pohlednou kopanou a po zbytečných individuálních chybách prohráli 1:3.

Výsledky ze skupiny nás odsoudily k utkáním o 5.- 8. místo. V rozhodujícím střetnutí s 1.FC Brno nás ještě v prvním poločase srazila nepovedená rozehrávka. Ve druhé půli se nám sice povedlo vyrovnat, ale opět zbytečná ztráta míče při našem přečíslení znamenala rychlý protiútok, který brněnští nemilosrdně potrestali. V zápase o 7. místo jsme se opět utkali s mužstvem FC Viktoria Plzeň (2:2, na p.k. 4:5) a poučeni z porážky ze skupiny jsme začali hrát důrazně a ujali se vedení 1:0. Opět se ale projevilo nedodržení taktických pokynů od trenérů, kdy chybovali hráči, kteří patří mezi tahouny mužstva a soupeř dokázal vstřelit dvě branky a ujal se vedení 2:1. Následně jsme soupeře zatlačili na jeho polovinu a postupně jsme se 4x ocitli sami před brankářem, vstřelit branku se nám podařilo ale až na popáté. Tyto nevyužité tutovky se nám krutě vymstily. Stav utkání se totiž do konce nezměnil a o vítězi musely rozhodnout pokutové kopy, které jsme taktéž nezvládli.

Při hodnocení našeho vystoupení musíme konstatovat, že jsme doplatili na nedostatek zkušeností z velkých turnajů, když se většina našich kluků nedokázala s tak velkým tlakem vyrovnat. Držet krok s těmi nejlepšími dokázali především opory týmu brankář Martin Chovanec a první obranná dvojice David Zezulka a Zdeněk Stryk. Pro většinu hráčů byla účast na turnaji největším úspěchem v jejich kariéře, i proto se na předvedené hře projevila zbytečná nervozita, která snižovala jejich herní kvality. Pochvalu za odvedený výkon si ještě zaslouží Jakub Marek, Radim Žingor, Marek Šumšal a Dominik Zbruž, kteří si dokázali udržet svůj standard. Pro naše chlapce, kteří měli nejnižší věkový průměr, se stal turnaj výbornou příležitostí k získání zkušeností, které jim na této nejvyšší úrovni opravdu chybí. Zjistili také, že výkony které jim přinášejí úspěchy na regionálním poli nestačí v konfrontaci s republikovým výběrem. Přestože jsme nedokázali v žádném utkání zvítězit, předvedenou hrou naši hráči rozhodně nezklamali. Těšit nás může to, že jsme jako jediné divizní mužstvo dokázali postoupit mezi nejlepší osmičku v republice (ostatní mužstva hrají žákovskou ligu) a že práce trenérů se ubírá tím správným směrem.

Sestava a střelci branek:
M. Chovanec, D. Zezulka 2, Z. Stryk, J. Nehyba, J. Marek 4, J. Tomečka, D. Siegel, P. Holoubek, M. Šumšal 1, R. Žingor, D. Zbruž, J. Šnejdrla, R. Frydrych, M. Vyka, P. Kelar.

Konečné pořadí:
1. FC Hradec Králové
2. FK Šardice
3. FC Baník Ostrava
4. AC Sparta Praha
5. 1. FC Brno
6. FK Jablonec 97
7. FC Viktoria Plzeň
8. SK Hranice

Horní řada zleva: Petr Kelar, Jan Šnejdrla, Radim Frydrych, Radim Žingor, David Zezulka, Marek Vyka, Petr Holoubek, Jan Nehyba.
Dolní řada zleva: Zdeněk Stryk, Daniel Siegel, Jakub Tomečka, Martin Chovanec, Dominik Zbruž, Marek Šumšal, Jakub Marek.
Mladší žáci mezi nejlepšími v ČR
(šovi, foto: Jiří Chovanec)
provozovatel :: Moravská mediální
webmaster :: Radek Balko