SK Fotbal Hranice
[CNW:Counter]

Mladší žáci A porazili první Hlučín

V sobotu 5. dubna přivítali žáci A SK Hranice v prvním domácích zápase v jarní části vedoucí celek soutěže FC Hlučín. Obě mužstva nastoupila kompletní (hosté i s výborným Lukášem Buchvaldkem), což se následně promítlo do kvality samotného utkání.
Naši kluci vstoupili do zápasu dostatečně nabuzeni a již ve třetí minutě jsme se radovali. Po kombinaci na levé straně hřiště se míč dostal do pokutového území kde z nacvičené akce poslal Marek Šumšal míč proti noze Radimovi Žingorovi a ten prudkou střelou z 22 metrů pod břevno otevřel skóre. Další tutovku pak v 8. minutě zahodil M. Šumšal, který postupoval sám na hostujícího gólmana, ale míč mu v poslední chvíli na hrbolatém terénu skočil a skončil nad brankou. Poslední velkou příležitost první půle po přistrčení Jakuba Marka a střele Petra Holoubka zneškodnil včasným vyběhnutím J. Bartoš. Jedinou příležitost hostí pak v 19. minutě zhatil výborný Martin Chovanec v domácí brance.
Úvod druhého dějství nám ale nevyšel. Hlučínští, kteří jako již tradičně vynikali hlavně v soubojích jeden na jednoho, nás v první desetiminutovce přitlačili a jen s vypětím všech sil a nezdolnou bojovností všech kluků jsme tomuto náporu odolali. Do naší první šance druhé půle se dostal opět rychlý M. Šumšal, ale v poslední chvíli byl před pok. územím nedovoleně zastaven brankářem hostí. Píšťalka rozhodčího však zůstala němá. Deset minut před koncem jsme ještě zahrávali NVK z osmi metrů. Střela Jana Nehyby ani následná dorážka Davida Zezulky se ale hradbou těl neprokousala. Ke konci utkání našim klukům už zřetelně docházely síly a soupeř několikrát nebezpečně zahrozil. Těsný výsledek se nám však s notnou dávkou štěstí podařilo udržet až do závěrečného hvizdu, k potěše početného domácího publika převážné z řad věrných rodičů a posunuli jsme se na druhé místo tabulky.


Hodnocení utkání trenéra Jiřího Chovance: „Pouze výkon na maximální hranici našich možností sliboval úspěch proti technicky vyspělejšímu soupeři. Hráči k utkání přistoupili zodpovědně a plnili taktické pokyny, kdy především v prvním poločase jsme byli jasně dominujícím mužstvem na hřišti. Druhý poločas ukázal vyzrálost soupeře, který postupně převzal aktivitu. Bojovnost a vůle našich hráčů se ukázala být rozhodujícím faktorem, který vedl k našemu vítězství a za to bych jim chtěl poděkovat“.


SK Hranice A - FC Hlučín 1:0 (1:0)
Branka:
3. Radim Žingor

Sestava: Martin Chovanec, Daniel Siegel, Dominik Zbruž, David Zezulka, Jan Nehyba, Radim Frydrych (27´ Marek Vyka), Petr Holoubek, Radim Žingor, Zdeněk Stryk, Marek Šumšal (58´ Jan Šnejdrla), Jakub Marek (60´ Patrik Zvirinský).


Starší žáci opět prohráli, i když od 12 minuty vedli. První celek soutěže však ještě do poločasu vyrovnal.
Ve druhé půli se hosté ujali hosté vedení z pokutového kopu a když v poslední minutě neproměnil tutovku Jan Šelle dostali jsem hned z protiútoku třetí gól, po kterém bylo utkání ukončeno.
SK Hranice – FC Hlučín 1:3 (1:1)
Branka:
12. Radim Pokorný


Tabulka ml. žáků:

Mladší žáci A porazili první Hlučín
provozovatel :: Moravská mediální
webmaster :: Radek Balko