SK Fotbal Hranice
[CNW:Counter]

Žáci A dvakrát zvítězili

V neděli 20. dubna přivítali žáci A SK Hranice v dalším mistrovském utkání na domácí půdě FC Vsetín. Za nepříznivého počasí jsme soupeři vrátili podzimní porážku i s úroky.
Od úvodního hvizdu korektního rozhodčího Romana Vedrala, jsme se usadili na soupeřově polovině a bylo jen otázkou času, kdy vstřelíme úvodní branku. První příležitost přišla hned v páté minutě, když po přihrávce Z. Stryka postupoval na hostujícího brankáře osamoceně Marek Šumšal. V poslední chvíli byl však v pokutovém území podražen, ale špatně koplou penaltu D. Zezulky gólman O. Sedlařík zneškodnil. Dalších deset minut pak kluci bezvýsledně dobývali vsetínskou svatyni. Uklidnění přinesla 16. minuta, kdy si na roh R. Žingora naběhl D. Zbruž a hlavou nechytatelně zavěsil. Stejný střelec se prosadil již za čtyři minuty střelou levou nohou po přímém kopu J. Nehyby. Poločasový účet uzavřel po pasu D. Siegela J.Marek, který při samostatném nájezdu obešel i brankáře a levou nohou zasunul míč do prázdné branky.
Druhý poločas jsme začali vlažně a zcela se přizpůsobili hře pouze bránícího soupeře. Šance jsme si vypracovávali průběžně, ale vždy nás vychytal hotující gólman. Teprve ve 49. minutě se krásnou střelou po přiťuknutí J. Marka prosadil Z. Stryk. O tři minuty později putoval míč po ose Stryk - Žingor - Siegel , posledně jmenovaný vystřelil a vyražený míč pohotově doklepl P. Holoubek. Šestou branku vstřelil J. Nehyba, když doklepl míč po samostatném průniku Z. Stryka, který ve druhém dějství očividně ožil po návratu na „svou“ levou stranu zálohy. O naší převaze svědčí fakt, že za celý zápas se M. Chovanec v naší brance dotkl pouze jednou míče při malé domů a prodloužil si svou jarní neprůstřelnost na 240 minut.
Mužstvo je i po 17. kole nadále na třetí příčce tabulku, neboť Zlín B i Hlučín ve svých utkáních zvítězili.

Trenér mužstva Radim Žingor: „Utkání bylo jednoznačnou záležitostí. Vsetínští nás vůbec neohrozili a můžou děkovat výborně chytajícímu Sedlaříkovi, který je ochránil od daleko vyššího přídělu. Střelecký výpadek v prvních 15 minutách druhého poločasu nás však nepotěšil. V základu tentokrát dostali příležitost také hráči z lavičky a rozhodně nezklamali“.

SK Hranice A - FC Vsetín 6:0 (3:0)
Branky:
16. a 20. D. Zbruž, 23. J. Marek, 49. Z. Stryk, 52. P. Holoubek, 57. J. Nehyba Sestava: Martin Chovanec, Daniel Siegel, Dominik Zbruž, David Zezulka (43. Tomáš Molnár), Jan Nehyba, Petr Kelar (45. Patrik Zvirinský), Radim Žingor, Zdeněk Stryk, Marek Vyka (31. Petr Holoubek), Marek Šumšal (31. Jan Šnejdrla), Jakub Marek (50. Patrik Štefek).


Konečně zabrali i starší žáci. Vyhráli a získali na jaře první body.
SK Hranice A – FC Vsetín 2:0 (0:0)
Branky:
42. Jakub Lukeš, 55. Jan Šelle.

Tabulka KP:

Žáci A dvakrát zvítězili
(rž)
provozovatel :: Moravská mediální
webmaster :: Radek Balko