SK Fotbal Hranice
[CNW:Counter]

Mladší žáci A porazili Baník

V sobotu 3. května hostili mladší žáci A SK Hranice v šestém jarním mistrovském utkání na domácí půdě FC Baník Ostrava B, kterému chtěli vrátit jednu ze tří podzimních porážek.
Začátek zápasu nám však hrubě nevyšel. Baníkovci byli u každého míče o krok dříve, vyhrávali osobní souboje a když už jsme si vypracovali nějakou příležitost, tak jsme místo finální přihrávky nesmyslně odevzdali balón hostům. Záložníci skoro neexistovali a obrana kupila jednu chybu za druhou. Ve 13´ po křižné přihrávce fauloval D. Siegel, ale přímý volný kop ze 24 metrů skončil naštěstí nad naší brankou. Vrchol zmaru však přišel ve 25´, když P. Kelar po dvouminutovém pobytu na hřišti zavadil v rohu pokutového území o nohu soupeře a kopala se penalta. M. Chovanec však přerušení své neprůstřelné série odmítl a přízemní střelu k potěše početného publika chytil.
Hranická kabina byla o poločase svědkem důrazné domluvy, která směřovala k celému mužstvu. Na hřiště se pak vrátil zcela jiný tým. Ve 33´ po krátkém rohu jsme se ještě neradovali, ale o čtyři minuty později našel opět z rohového kopu R. Žingor D. Zezulku, který ani na dvakrát neuspěl, dorážka Z. Stryka však již otevřela skóre. Ve 41´ se po zpracování na prsou teprve zastřeloval J. Marek, ale ve 46´ po pasu D. Zbruže si chytře obhodil vyběhnuvšího O. Kolenka a zasunul míč do prázdné branky. Svůj výborný výkon korunoval J. Marek v 52´, když v rohu pokutového území vypíchl míč chybujícímu náhradnímu brankáři a z ostrého úhlu trefil přesně. Skoré uzavřela střela P. Holoubka z 18 metrů, když využil individuální akce Z. Stryka na levé straně hřiště a finální přistrčení J. Marka. V poslední minutě pak ještě při malé domů školácky chyboval po zranění se vracející J. Tomečka, ale i tuto šanci na poslední chvíli zažehnali naši obránci.
Mužstvo tímto jubilejním desátým vítězstvím na domácí půdě poskočilo na průběžné druhé místo, jen jeden bod za FC Hlučín.

Trenér mužstva Robert Marek: „Byl to fotbal dvou rozdílných poločasů. V prvním poločase to byl nejhorší výkon jara, ale následně v tom druhém asi paradoxně zase ten nejlepší, kdy naše hra nepostrádala bojovnost, kombinaci, důraz, ale i chytrost a hlavně zlepšení v koncovce a tím pádem odměnou ve formě čtyř gólů“.

SK Hranice - FC Baník Ostrava B 4:0 (0:0)
Branky:
46´ a 52´ J. Marek, 37´ Z. Stryk, 57´ P. Holoubek)

Sestava: Martin Chovanec (31´ Jakub Tomečka), Daniel Siegel, Dominik Zbruž, David Zezulka, Jan Nehyba, Zdeněk Stryk, Radim Žingor, Petr Holoubek, Marek Vyka (23´ Petr Kelar, 31´ Patrik Zvirinský), Marek Šumšal (53´ Jan Šnejdrla), Jakub Marek.


Starší žáci znovu neuspěli a již popáté prohráli o dvě branky.
SK Hranice - FC Baník Ostrava B 1:3 (1:2)
Branka SK:
Jan Šelle.

Tabulka KP:


Mladší žáci A porazili Baník
(rž)
provozovatel :: Moravská mediální
webmaster :: Radek Balko