SK Fotbal Hranice
[CNW:Counter]

Žáci A zvítězili v Třinci

Kvalitní trávnatá plocha a přátelští pořadatelé nás v neděli 11. května přivítali v areálu Borek, kde hrají svá domácí utkání žáci Třince. Soupeř, který nás na podzim pořádně potrápil se v tabulce nacházel na šestém místě, takže jsme očekávali vyrovnaný souboj.
Třinečtí přichystali ke hře míče č.4, ale naštěstí jsme se tuto variantu celý týden připravovali. Samotné utkání začalo z naší strany aktivní nátlakovou hrou. Poprvé jsme zahrozili hned ve 4´, když po rohu R. Žingora David Zezulka nedal. V zápětí po přihrávce M. Šumšala vystřelil J. Marek, ale gólman domácích byl na svém místě. V sedmé minutě si naši útočníci role vyměnili, J. Marek vyhrál osobní souboj, přihrál M. Šumšalovi a ten chytře přehodil bezmocného P. Holeksu. Další příležitost jsme si připravili v 10´, kdy při napadání obránců získal míč Z. Stryk postupoval osamoceně, ale jeho lob z úhlu skončil na břevně. V 15´ vybojoval M. Vyka přímý kop pro J. Nehybu, jeho utěšenou střelu pod břevno brankář vyrazil nad sebe, ale bohužel nikdo z našich nedobíhal. Do kabin jsme mohli odcházet daleko veseleji, to by ovšem musel M. Šumšal využít alespoň jeden ze dvou samostatných úniků.
Také druhou půli jsme začali zahozením dvou tutovek. Ve 31´ postupoval opět úplně sám M. Šumšal, ovšem trefil jen vyběhnuvšího domácího brankáře a ve 34´ opět čaroval P. Holeksa, když střelu P. Holoubka s námahou vyrazil a Z. Stryk opuštěnou branku v záklonu přestřelil. Uklidnění přišlo ve 39´, kdy R.Frydrych poslal do pokutového území prudký centr, J. Marek ještě nezakončil, míč se ale odrazil za „šestnáctku“ kde z první vystřelil R. Žingor a trefil levou šibenici. Minutu na to postupovali naši kluci tři na dva a P. Holoubek místo střely volil přihrávku do leva na J. Marka, který však stál v ofsajdu. Regulérní gól tak dal v zápětí M. Šumšal, když se po výborně načasované přihrávce J. Marka trefil mezi nohy domácího brankáře. Zbytek času už jsme plně kontrolovali hru a soupeř se dostal do jediné příležitosti po přímém kopu z 25 metrů, který však skončil vysoko nad našim břevnem.
Trenér týmu Radim Žingor hodnotil: „Kluci mě tentokrát svým výkonem potěšili. Celé utkání jsme byli jasně lepší a domácí jsme nepustili do žádné vážnější šance. Je jen škoda, že dokážeme spálit takové množství i těch nejvyloženějších tutovek“.

FK Fotbal Třinec - SK Hranice A 0:3 (0:1)
Branky:
7´ a 41´Marek Šumšal, 39´ Radim Žingor
Sestava: Martin Chovanec (31´ Jakub Tomečka), Daniel Siegel, Marek Vyka, David Zezulka (50´ Jan Šnejdrla), Jan Nehyba, Radim Frydrych, Radim Žingor, Petr Holoubek, Zdeněk Stryk (46´ Petr Kelar), Marek Šumšal (57´ Tomáš Molnár), Jakub Marek.

Starší žáci se štěstím vyhráli, když dali vítězný gól 3 minuty před koncem z přímého kopu.
FK Fotbal Třinec - SK Hranice 1 : 2 (1 : 0)
Branky:
42´ Radim Pokorný, 68´ Zdeněk Biskup.

Tabulka KP:
Žáci A zvítězili v Třinci
(rž)
provozovatel :: Moravská mediální
webmaster :: Radek Balko