SK Fotbal Hranice
[CNW:Counter]

Mladší žáci A dostali první branku

Netradičně ve středu sehráli mladší žáci SK Hranice na hřišti v Kostelci, kde mají svůj domovský stánek žáci FC Tescoma Zlín, další mistrovské utkání.
Zlínští hráči byli před zápasem v tabulce těsně za našim mužstvem na třetí příčce, což se také později projevilo. Hraničtí měli výborný začátek, když v úvodních dvaceti minutách na hřišti kralovali. První tutovku jsme si vytvořili hned ve 4´, kdy rohový kop R. Žingora našel hlavu M. Vyky, ten ovšem zcela osamocen netrefil branku. Přímý kop J. Nehyby skončil následně v náručí gólmana. V deváté minutě se u brankové čáry individuálně prosadil J. Marek a předložil Z. Strykovi 100% šanci, ten však z osmi metrů přestřelil. Naši chlapci pokračovali v kombinační hře, která byla korunována vedoucí brankou, když opět J. Marek poslal křižnou přihrávku na M. Šumšala, ten pustil míč R. Frydrychovi a jeho střela se od tyče odrazila do brány. Minutu na to postupoval osamoceně po levé straně Z. Stryk domácí R. Michálek ho bez míče sestřelil a nepřesný rozhodčí M. Monček se neodvážil domácího hráče vyloučit (udělil pouze ŽK). Od tohoto okamžiku jsme ovšem přestali hrát aktivně, čehož soupeř náležitě využil. Ve 25´ domácí přelstili náš ofsajd systém, samostatný nájezd však M. Chovanec chytil. O dvě minuty později však bylo vyrovnáno. M. Šumšal totiž při útočné akci místo přihrávky na Z. Stryka odevzdal míč domácím, kteří založili rychlou akci na pravé straně a po zpětné přihrávce a nemastné střele jsme po 397 minutách přišli o jarní neprůstřelnost. V poslední minutě pak M. Chovanec neuváženě rozehrál míč na obsazeného D. Zezulku, který chyboval a z okamžitého kontru se zrodil faul M. Vyky, který hlavní arbitr viděl v pokutovém území. Následnou penaltu naštěstí M. Chovanec míč vyrazil a ihned zazněl poločasový hvizd.
Druhá půle pak už byla spíše jen boj o každý metr hřiště, než pohledný fotbal. Alespoň o nějaké vzrušení se tak staral jen asistent rozhodčího pan Havránek, který i ty nejjasnější míče přisuzoval zarputile pouze domácím hráčům. Jedinou vážnější akci jsme si vytvořili ve 47´, kdy v pokutovém území stáhla K. Bužková oběma rukama za dres Z. Stryka a následnou „výhodu“ zakončil nepřesnou střelou ze 20 metrů R. Frydrych.

Trenér týmu Radim Žingor k zápasu řekl: „Začátek nám vyšel výborně, bohužel jsme opět nevyužili dvě šance. Kluci se nepochopitelně nechali vyvést z míry vnějšími vlivy a přestali se koncentrovat na samotnou hru. Více než výsledek mě ovšem mrzí předvedená hra ve druhém poločase.“

FC Tescoma Zlín B - SK Hranice 1:1 (1:1)
Branka SK:
16´ Radim Frydrych

Sestava: Martin Chovanec (31´ Jakub Tomečka), Daniel Siegel, Marek Vyka, David Zezulka (31´ Dominik Zbruž), Jan Nehyba, Radim Frydrych, Radim Žingor (55´ Petr Kelar), Petr Holoubek, Zdeněk Stryk, Marek Šumal, Jakub Marek.

Tabulka KP:

Mladší žáci A dostali první branku
(rž)
provozovatel :: Moravská mediální
webmaster :: Radek Balko