SK Fotbal Hranice
[CNW:Counter]

Starší žáci B zvítězili na 1.HFK

Ve středu 10. září za úmorného vedra předehrávali starší žáci B SK Hranice utkání sedmého kola Krajského přeboru na umělé trávě 1.HFK Olomouc, z důvodu účasti na mezinárodním turnaji, který se uskuteční od 19. do 21.září v Prievidzi.
První půle se dá z naší strany nazvat, festivalem neproměněných šancí. Přitom úvod nám vyšel skvěle. To když hned ve 3´ při napadání domácí rozehrávky získal míč M. Šumšal, přihrál na levé křídlo J. Markovi a ten pohotovou střelou na zadní tyč otevřel skóre. Pak už jsme ovšem jen nevěřícně přihlíželi následným tutovkám: 5´ J. Nehyba postupuje osamoceně na bránu, místo střely volí špatnou přihrávku do leva; 7´ Z. Stryk jde sám z půli hřiště proti brankáři, nechá si však míč utéct daleko od nohy a J. Černý včasným vyběhnutím únik likviduje; 14´ Z. Stryk se ocitá sám 8 metrů zleva před brankou, alibistická přihrávka do prázdna k úspěchu nevede; 17´ J. Marek po kolmici P. Holoubka místo přehození, pouze nastřelí vybíhajícího gólmana; 20´ dobře kopnutý roh Z. Stryka končí hlavičkou D. Zbruže nad břevnem; 22´ po české uličce chytře přehazuje J. Marek brankáře, který vybíhá z brány. Míč se však odrazí od břevna a Kubova dorážka z půl metru končí neuvěřitelně nad horní tyčkou. Soupeř si však také vypracoval šance a jen díky dobré hře obranné čtveřice v zádech s J. Tomečkou, který musel ve dvou případech „čarovat“, zůstalo naše konto čisté.
Ani poločasová bouře v kabině nezabránila, aby domácí nepotrestali naši střeleckou nemohoucnost. Ve 43´ totiž po rohovém kopu neubránil M. Šumšal na přední tyči F. Lorence, ten pouze tečoval hlavou míč na zadní tyč a bylo vyrovnáno. Naši hráči v těchto chvílích úplně vypadli z tempa a nebýt 58´ těžko by se nám vracelo do hry. To na pravé straně unikl J. Nehyba, předložil míč proti noze R. Žingorovi. Jeho nepovedená střela naštěstí skončila na noze Z. Strykovi a ten z první konečně nezaváhal. Za další dvě minuty mohlo být rozhodnuto, když P. Hoffmann prostrčil na J. Marka, ale již překonaného brankáře zaskočil na poslední chvíli těsně před brankovou čarou domácí obránce. V 62´ měl po rychlém kontru na kopačce třetí gól Z. Stryk, ale znovu jen trefuje nejlepšího domácího hráče J. Černého. Definitivní tečku udělal čtyři minuty před koncem po přihrávce D. Siegela blafák J. Marka po kterém zasunul míč z úhlu do prázdné brány.
Trenér mužstva Robert Marek: „V 1.poločase výborná nátlaková hra, avšak pouze s jedním vstřeleným gólem. Po přestávce ve velkém vedru spíše takticky odehráno, ale s mnohem větším efektem“.


1.HFK Olomouc B - SK Hranice B 1:3 (0:1)
Branky SK:
3´a 66´ J. Marek, 58´ Z. Stryk
Sestava: Jakub Tomečka, Daniel Siegel, Dominik Zbruž, David Zezulka, Jan Šnejdrla, Marek Šumšal, Petr Holoubek, Radim Žingor, Zdeněk Stryk, Jan Nehyba, Jakub Marek, Martin Chovanec, Tomáš Molnár, Patrik Štefek, Petr Kelar, Patrik Hoffmann, Patrik Zvirinský.
(rž)
provozovatel :: Moravská mediální
webmaster :: Radek Balko