SK Fotbal Hranice
[CNW:Counter]

Starší přípravka B zvítězila na SVT Cupu

Vrcholem halové sezóny 2004 - 2005 se pro chlapce SK Hranice ročníku narození 1995 a mladší stal domácí halový turnaj, který 12. února v hale SOU uspořádali rodiče hráčů starší přípravky B, pod hlavičkou firmy SVT Hranice.
Opravdu špičkové obsazení klubů z celé Moravy slibovalo předem zajímavou fotbalovou podívanou, což se v průběhu turnaje v plné míře potvrdilo. Hranický tým byl rozdělen na dvě mužstva, každé hrálo v jiné skupině.

Mužstvo A v první skupině, kde se postupně utkalo s FK Drnovice, které porazilo 2:1, následně dotahovalo náskok Baníku Ostrava, což se podařilo jen částečně a remíza 2:2 byla jedinou ztrátou našeho družstva. V posledním utkání ve skupině zvítězili kluci nad soupeřem z Opavy 4:1 a pouze rozdíl jedné branky ve skóre určil v boji o finále A týmu suveréna druhé skupiny Sigmu Olomouc. Ta prošla svou skupinou bez jediného zaváhání, když naši rezervu přehrála 9:1. Chlapci v B týmu bojovali v každém utkání dle svých možností a výsledkem byl jeden získaný bod v souboji s FC Vítkovice, který zajistil v poslední sekundě Petr Matějíček střelou z půlky hřiště. V zahajovacím utkání celého SVT Cupu prohráli kluci s Tescomou Zlín 6:0.

Béčko se ve své skupině umístilo na čtvrtém místě a v následných bojích v nichž jsme prohráli s SFC Opava 6:1 a FK Drnovce 6:0 nás odsunulo na celkové osmé místo.
První semifinále bylo nejpovedenějším zápasem našeho A týmu, když hlavně útočná síla první čtverky byla jazýčkem na vahách, který po vítězství 6:3 poslal fotbalisty z Hranic do vytouženého finále, do kterého se po remíze s Baníkem Ostrava prostřílela ze značky PK také FC Tescoma Zlín.

Finálové utkání se stalo přehlídkou neproměněných šancí domácího mužstva, které hosté potrestali vedoucím gólem po ojedinělé útočné akci. Naši chlapci se ovšem nevzdali a po proměněném pokutovém kopu Radimem Žingorem, rozhodl nejlepší hráč turnaje Michal Kuchař o držiteli vítězného poháru. Největší pochvalu si ovšem celý tým zasloužil za neutuchající vůli po vítězství, když ve všech odehraných zápasech musel dotahovat náskok soupeřů, což dokazuje vnitřní sílu kolektivu devítiletých fotbalistů z Hranic.

Na závěr celé povedené sportovní akce, byly předány ceny nejlepším jednotlivcům, které svými hlasy zvolili trenéři všech mužstev. Cenu pro nejlepšího brankáře získal Roman Sadovský z Vítkovic, nejlepší hráčem byl vyhlášen Michal Kuchař z SK Hranice A, cenu sympatie si odnesl Petr Ančinec z SK Hranice B a pohár pro nejlepšího střelce patří Dominikovi Tomšů z Baníku Ostrava za 7 vstřelených gólů. V mužstvu SK A pak trenéři zvolili nejlepším hráčem Honzu Šnejdrlu a v B týmu Dana Šerého.

Výsledky SK Hranice:
SK Hranice A - FK Drnovice 2:1
SK Hranice A - Baník Ostrava 2:2
SK Hranice A - SFC Opava 4:1
semifinále: SK Hranice A - Sigma Olomouc 6:3
finále: SK Hranice A - FC Tescoma Zlín 2:1

SK Hranice B - FC Tescoma Zlín 0:6
SK Hranice B - FC Vítkovice 1:1
SK Hranice B - Sig. Olomouc 1:9
o 5.- 8. místo: SK Hranice B - SFC Opava 1:6
o 7. místo: SK Hranice B - FK Drnovice 0:6

Konečné pořadí:
1. SK Hranice A

2. FC Tescoma Zlín
3. Baník Ostrava
4. Sigma Olomouc
5. FC Vítkovice
6. SFC Opava
7. FK Drnovice
8. SK Hranice B

Sestava a střelci branek:
SK Hranice A: Marek, Zezulka 1, Žingor 2, Kuchař 6, Holoubek 4, Nehyba, Šnejdrla, Stryk 2, Frydrych 1, Siegel.

SK Hranice B: Molnár, Ančinec, Matějíček 2, Smutný, Lesák 1, Šprencl, Šerý, Fojtík, Mareš.

Na fotce je vítězné mužstvo. Horní řada zleva: Michal Kuchař, Radim Frydrych, Zdeněk Stryk, Petr Holoubek, Daniel Siegel, David Zezulka. Dolní řada zleva: Jan Šnejdrla, Jan Nehyba, Radim Žingor, Jakub Marek.
(rž, foto: Radek Holoubek)
Starší přípravka B zvítězila na SVT Cupu
provozovatel :: Moravská mediální
webmaster :: Radek Balko