Hloupá prohra

FC Tescoma Zlín B - SK Hranice
1 : 0 (1 : 0)

(22. 8.) "Já!", zakřičel v poslední minutě prvního poločasu hranický brankář Štěpán po centru z přímého kopu. Míč však podběhl a domácí Bača bez problémů skóroval. Po této Štěpánově hrubce šli domácí do vedení a do konce zápasu už jednobrankový náskok uhájili. Náš tým je tak po dvou kolech stále bez bodu a jen díky lepšímu skóre je v tabulce na čtrnáctém místě.
Branka: 45. Bača ŽK: Dittrich - Nikolén, Koudelný. Rozhodčí: Lakomý – Kubáň, Kubíček. Delegát: Kolev Diváků: 100.
Sestava SK: Štěpán – Koudelný, Jašíček, Vaculín, Josl (70. Pekný) – Vinkler (46. Štverka), Machač, Žmolík (46. Janoviak), Málek – Šultes, Nikolén. Trenér: Oldřich Machala.

V prvním poločase se ve Slušovicích hrálo oboustranně opatrně, žádné z mužstev se nehrnulo do útoku. Domácí byli v úvodu lepší, ale po čtvrthodině hraničtí fotbalisté vyrovnali hru, ale v závěru byli znovu lepší domácí, kteří šli v poslední minutě šťastně do vedení.
Ve druhé půli hosté posílili ofenzívu, dostali domácí pod tlak a vypracovali si i několik nadějných příležitostí. Ve dvou případech zachránil domácí od vyrovnání pohotovými zákroky brankář Novák, zbývající šance však Hranice zbrkle zahodily. Zlínští spoléhali na rychlé protiútoky, ale v koncovce byli také neúspěšní.

Trenér SK Oldřich Machala nám k zápasu řekl:
"Další zbytečná prohra. Těsně před přestávkou jsme dostali laciný gól po Štěpánově neuvěřitelné hrubce. Jinak jsme v prvním poločase nic moc nepředvedli, ve druhé půli jsme měli čtyři vyložené šance, ale nic jsme z nich nevytěžili."

Další výsledky 2. kola:
Kohoutovice - HFK Olomouc 1:2, Znojmo - Poštorná 2:0, Třinec - Bystrc 1:1, Slovácko B - Dolní Benešov 2:2, Bystřice pod Hostýnem - Hlučín 1:4, Ostrava B - Uničov 1:0, Vítkovice B - Lipová 3:0.