O vítězství rozhodl rekonvalescent Janoviak

SK Hranice – 1.HFK Olomouc
1 : 0 (1 : 0)

Náš tým zdolal vedoucí tým tabulky HFK Olomouc. Jedinou branku utkání vstřelil Janoviak, který se do týmu vrátil po několikazápasové pauze způsobené zraněním kotníku.
Branka: 5. Janoviak.
ŽK: Vaculín, Janoviak, Málek – Kalvoda, Lukášek. Rozhodčí: Prokop – Lakomý, Paták. Delegát: Koloničný. Diváků: 230.
Sestava SK: Kovalík – Dadák, Jašíček, Hupka, Richter – Pulkert, Machač (58. Kufa), Mazouch, Málek (88. Pekný) – Janoviak (82. Kufa), Vaculín (63. Stryk). Trenér: Oldřich Machala.

Oba týmy zahájily utkání ve velkém stylu a rozhodující okamžiky zápasu se odehrály už v jeho úvodu. Ve 2. minutě měli domácí první vyloženou šanci a z následného protiútoku mohli naopak inkasovat. V 5. minutě domácí perfektně zahráli roh. Mazouch rozehrál na přední tyč, kam si naběhl Janoviak a pohotovou hlavičkou otevřel skóre. Domácí byli i nadále aktivnější a taktickou hrou drželi hosty daleko od vlastní branky.
Také ve druhé půli Hranice výborně bránily a vyrážely do rychlých brejků. Žádné z mužstev se však už střelecky neprosadilo a tak zápas skončil nejtěsnějším, ale zaslouženým vítězstvím domácích.

Trenér Machala nám k zápasu řekl:
“Hráči si znovu dokázali, že se nemusí bát žádného soupeře. Na soupeře jsme se dobře připravili, hráči dokázali na hřišti dodržovat stanovenou taktiku, zahráli jsme výborně a zaslouženě zvítězili. Tato výhra pro nás už prakticky znamená záchranu v soutěži.“

Další výsledky 26. kola:
Kohoutovice - D. Benešov 1:0, Vítkovice B - Třinec 2:0, Hlučín - Bystrc 4:0, Uničov - Poštorná 13:2, Zlín B - Slovácko B 1:0, Ostrava B - Bystřice 1:0, Lipová - Znojmo 0:1.